Intriģējoši floras un faunas pārstāvju nosaukumi sarindojušies it kā neizprotamā secībā! Te melone, jasmīns un trusis, te krauklis ierindojies starp samteni, balodi un melleni. Diez kāda visam tam saistība? Tās ir beices iekšdarbiem un ārdarbiem!
Beice
Intensīvi tonējoša lineļļas pernica, kas izceļ koksnes dabīgo struktūru. Beices sastāvā esošā pernica iesūcas koksnē un īpaši smalki samaltie dabīgie minerālpigmenti aizsargā no saules UV (ultravioletā) starojuma iedarbības un nodrošina vienmērīgi tonētu pārklājumu. Beice rada elpojošu un elastīgu pārklājumu, kas neplaisā un nelobās, kā arī tas ir viegli atjaunojams. Virsma ilglaicīgi tiek aizsargāta no mitruma. Tonis var atšķirties klājot uz dažādā veida koka sugām.
Beici var lietot gan iekšdarbos , gan ārdarbos. Visa veida koka virsmām: fasādēm, guļbaļķiem, mēbelēm, sienām, griestiem, grīdai u.c. Izmanto jaunu virsmu, kā arī iepriekš ar lineļļas pernicu piesūcinātu virsmu atjaunošanai. Plaši izmanto restaurācijā.
Pirms produkta lietošanas kā jebkurā citā gadījumā jāsagatavo virsma (jāattīra no iepriekšējā pārklājuma, ārdarbos pilnīgas virsmas attīrīšana no dažāda veida sēnītēm, zilējuma u.c.) Iesaka virsmu apstrādāt ar atbilstošas krāsas antiseptiķi uz ūdens bāzes .Ieteicamā darbu veikšanas temperatūra +10 C-+ 25C, nelietot uz saulē sakarsušas virsmas. Ārdarbu beicēšanu ieteicams veikt divās kārtās. Pirmajā kātrā uzklāj pēc iespējas plānākā kārtā. Otro kārtu klāj pēc pilnīgas iepriekšējās kārtas nožūšanas un ne ātrāk kā pēc 24 stundām.
Iekšdarbiem tā pat kā ārdarbiem beicēšanu veic divās kārtās: pirmo klāj pēc iespējās plānākā kārtā, kas atšķaidīta ar dabīgo terpentīnu (līdz 5%). Otrajā kārtā klaj neatšķaidītu beices kārtu.