Logo
Preču katalogs chevron down Created with Sketch.
Izpārdošana

Pirkumu grozā nav nevienas preces

Lai pievienotu preces, dodies uz preču katalogu.

Aktuāli

chevron down Created with Sketch.

Praktiski padomi dūmu detektoru uzstādīšanai mājās!

Izvietojot telpās dūmu detektorus, būtiski parūpēties par to, lai nelaimes gadījumā tas patiesi darbojas. Ņemot vērā gaidāmās izmaiņas likumdošanā, kas paredz dūmu detektorus kā obligātu prasību katrā mājoklī, sniedzam eksperta konsultāciju par dūmu detektoru uzstādīšanu.

Kur un cik daudz uzstādīt dūmu detektorus?

Dūmu detektoru skaits, kas nepieciešams katram drošam mājoklim, ir atkarīgs no mājokļa lieluma un plānojuma. Ir dzīvokļi, kur minimālais dūmu detektoru skaits ir 1, piemēram, studio tipa dzīvokļi ar kopējo platību līdz 50 kv.m. Taču situācija mainās, ja tas ir plašāks dzīvoklis vai privātmāja ar vairākām palīgtelpām, stāviem. Šādos gadījumos lokālos dūmu detektorus nepieciešams izvietot:

Vismaz vienu dūmu detektoru uz 60 kv.m. katrā stāvā;

Izvietot pa vienam dūmu detektoram katrā koridorā un istabā, kā arī katrā palīgtelpā (piemēram, pagrabā, pieliekamajā u.tml.)

Dūmu detektori jāizvieto pie griestiem, tā lai tie atrastos telpai pa vidu. Gadījumā, ja tas nav iespējams, tad dūmu detektorus stiprina pie griestiem, bet ne tuvāk kā 10 cm no telpas stūra vai sienas.

Mājokļos ar vairākiem stāviem, dūmu detektori ir jāizvieto trepju augšpusē.

Telpās, kur griesti ir ar slīpumu (mansarda tipa ēkas), tur dūmu detektori jāizvieto vismaz 0.9 m no horizontāli nomērītās sienas attiecībā pret griestu augstāko punktu.

 Kas ir biežāk pieļautās kļūdas dūmu dektoru uzstādīšanā?

 

Dūmu detektori tiek uzstādīti:

telpās, kur iespējamas dedzināšanas rezultātā rodas daļiņas, kas rada viltus trauksmes signālu. Piemēram, virtuvēs ar sliktu ventilāciju, garāžās, kur var būt automašīnas radītās izplūdes gāzes, telpās, kur atrodas boileri, krāsnis u.tml.

putekļainās telpās, kā arī telpās ar paaugstinātu mitruma līmeni (piemēram,vannas istabas, pirtis).

tuvāk par 50 cm attālumā no dienas gaismas spuldzēm.

ventilācijas sistēmu tuvumā.

jumta korē, kur var uzkrāties no dūmiem brīvais gaiss.

uz griestu baļķiem, kuru diametrs lielāks par 20 cm.

telpās, kur ir ļoti augsta vai zema temperatūra, kā arī ārpus telpām.

Svarīgi atcerēties, ka lokālā dūmu detektora darbības temperatūra ir -10°C līdz + 50°C.

Gadījumā, ja dūmu detektors ir noreaģējis uz piedūmojumu, kam nav cilvēka dzīvībai bīstamu seku, (piemēram, ir piededzis ēdiens, kurinot malkas krāsni vai kamīnu, dūmi  vilkme caur skursteni nav bijusi pietiekami spēcīga), lai izslēgtu trauksmes signālu, nav ieteicams ņemt ārā bateriju no detektora.

Tā vietā atveriet logu, izvēdiniet telpu. Trauksmes signāls izslēgsies, tiklīdz telpā vairs nebūs dūmu. Ja signāls neizslēdzas, iztīriet detektoru kā norādīts pamācībā.

*Raksts tapis sadarbībā ar SIA “FN-SERVISS”.